Týden prevence

V týdnu 12.3. - 16.3. probíhal Týden prevence patologických jevů. Téma projektu v naší třídě bylo Setkávání s cizími lidmi,..

Vyprávěli jsme si jak reagovat v situacích, kdy se za dveřmi bytu objeví cizí člověk. Některé děti byly opravdu dobře naučené, jak by měly reagovat. Objevilo se i několik hrdinů a také romantiků, kteří by ve své dětské naivitě začaly s neznámými lidmi vyjednávat nebo i řešit nebezpečnou situaci.

Tak jak se třeba zachovat, když nás někdo osloví na ulici a požádá o ukázání cesty?

Jak reagovat na člověka, který nám bude tvrdit, že jej posílá některý z rodičů, aby mu otevřel a vpustil do bytu?

Zdá se vám, že se nemůže nic takového přihodit?